Αγαπητοί κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του σχολείου μας (κάτω αριστερά στην ιστοσελίδα μας, στην ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ)  το Πρόγραμμα της εξ αποστάσεως διδασκαλίας μέσω της πλατφόρμας Webex.

Η εξ αποστάσεως διδασκαλία θα εφαρμοστεί σε περίπτωση μη λειτουργίας του σχολείου (κατάληψη, πανδημία κλπ). Υπενθυμίζουμε ότι η συμμετοχή των μαθητών σύμφωνα με το νόμο είναι υποχρεωτική και οι μαθητές που δεν θα συμμετέχουν, χρεώνονται τον ανάλογο αριθμό ωριαίων απουσιών.

Οι διευθύνσεις της ηλεκτρονικής τάξης του κάθε καθηγητή για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση βρίσκονται αναρτημένες στο ακόλουθο link: http://1epal-neapol.thess.sch.gr/index.php/kathigites

Για να συνδεθείτε μπορείτε είτε να κάνετε κλικ πάνω στη διεύθυνση (link) που σας ενδιαφέρει, είτε να αντιγράψετε (copy) και να επικολλήσετε (paste) τη διεύθυνση στο φυλλομετρητή σας (browser, Google, Firefox κλπ) και θα συνδεθείτε άμεσα με την ηλεκτρονική τάξη του μαθήματος, σύμφωνα με το Ωρολόγιο Πρόγραμμα της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης.

Το Ωρολόγιο Πρόγραμμα βρίσκεται στην πλευρική στήλη της ιστοσελίδας μας (κάτω αριστερά).

Οι μαθητές που δεν διαθέτουν σύνδεση στο Ίντερνετ έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν τα εξ αποστάσεως μαθήματα από το σταθερό τους τηλέφωνο ακολουθώντας την εξής διαδικασία: Καλείτε από το σταθερό σας τηλέφωνο σε έναν από τους παρακάτω αριθμούς

+30-21-1990-2394

+30-21-1198-1029

Δηλώνετε τον 10ψήφιο κωδικό του μαθήματος που αναφέρεται στον Πίνακα δίπλα στην ηλεκτρονική διεύθυνση με την τάξη του καθηγητή που επιθυμείτε να παρακολουθήσετε και συνδέεστε στο μάθημα χωρίς χρέωση.

Αγαπητοί γονείς και μαθητές σε αυτές τις δύσκολες ημέρες που βιώνουμε λόγω της πανδημίας, χρειάζεται να είμαστε προετοιμασμένοι όσο το δυνατόν καλύτερα ώστε να μη χαθούν διδακτικές ώρες.

Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.