Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας και
οι Σύμβουλοι Εκπαίδευσης κλάδου ΠΕ86 Πληροφορικής Κεντρικής Μακεδονίας

σε συνεργασία με
το ΝΟΗΣΙΣ – Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας και το Ελληνικό Μουσείο Τεχνολογίας (πρώην σωματείο Φίλοι ΝΟΗΣΙΣ)

διοργανώνουν το
16ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής
Κεντρικής Μακεδονίας

με διεθνή συμμετοχή και με θεματικούς άξονες:

Εφαρμογές για υπολογιστές, Apps – Web εφαρμογές, Ιστότοποι, Εκπαιδευτική Ρομποτική, Τεχνητή Νοημοσύνη

που θα διεξαχθεί στις 2 - 5 Απριλίου 2024, στο ΝΟΗΣΙΣ.

Το Πρόγραμμα του Συνεδρίου

---

Οι μαθητές της Β’ και Γ’ τάξης του Τομέα Πληροφορικής του 1ου ΕΠΑ.Λ. Νεάπολης, στο πλαίσιο των μαθημάτων της ειδικότητας τους, την Τετάρτη 03/04/2024, θα επισκεφθούν και θα περιηγηθούν στο χώρο του Συνεδρίου και θα παρουσιάσουν εργασία τους με θέμα «Άμεση ενημέρωση πολιτών μέσω έξυπνης διαδικτυακής εφαρμογής».

Είναι απαραίτητο ο γονέας/ κηδεμόνας να καταθέτει στον Διευθυντή του σχολείου αυτοπροσώπως ή με θεωρημένο το γνήσιο της υπογραφής ενυπόγραφη υπεύθυνη δήλωση, με την οποία συναινεί ή όχι για τη συμμετοχή του παιδιού του στην σχεδιαζόμενη επίσκεψη – μετακίνηση ( Υ. Α. 20883 / ΓΔ4 / 12- 2 – 2020) ή να στείλει ηλεκτρονικά από το προσωπικό του email την υπογεγραμμένη υπεύθυνη δήλωση, η οποία να είναι επικυρωμένη από ΚΕΠ ή μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας gov.gr στο email του Ε.Κ. Νεάπολης (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.).

Υπεύθυνη Δήλωση Κηδεμόνα μαθητή της Β' Τάξης

Υπεύθυνη Δήλωση Κηδεμόνα μαθητή της Γ' Τάξης