Διδακτική Επίσκεψη 28/03/2024

Οι μαθητές της Γ’ τάξης της ειδικότητας Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής του Τομέα Πληροφορικής του 1ου ΕΠΑ.Λ. Νεάπολης, στο πλαίσιο των μαθημάτων της ειδικότητας τους, θα έχουν την ευκαιρία να ξεναγηθούν στους χώρους  της Διεύθυνσης Εγκληματολογικών Ερευνών Θεσσαλονίκης, να γνωρίσουν τις υπάρχουσες υποδομές, να ενημερωθούν για τον σκοπό της ύπαρξης της Διεύθυνσης και για το ρόλο της στην πρόληψη και πάταξη του ηλεκτρονικού εγκλήματος και να διατυπώσουν τα σχετικά τους ερωτήματα.

Υπεύθυνη Δήλωση Κηδεμόνα

Είναι απαραίτητο ο γονέας/ κηδεμόνας να καταθέτει στον Διευθυντή του σχολείου αυτοπροσώπως ή με θεωρημένο το γνήσιο της υπογραφής ενυπόγραφη υπεύθυνη δήλωση, με την οποία συναινεί ή όχι για τη συμμετοχή του παιδιού του στην σχεδιαζόμενη επίσκεψη – μετακίνηση ( Υ. Α. 20883 / ΓΔ4 / 12- 2 – 2020) ή να στείλει ηλεκτρονικά από το προσωπικό του email την υπογεγραμμένη υπεύθυνη δήλωση, η οποία να είναι επικυρωμένη από ΚΕΠ ή μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας gov.gr στο email του Ε.Κ. Νεάπολης (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.).