ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΚΛΗΡΩΣΕΩΝ

Λόγω υπεράριθμων αιτήσεων εγγραφών στο 1ο ΕΠΑΛ Νεάπολης την Παρασκευή 21/07/23 θα πραγματοποιηθούν οι παρακάτω δημόσιες κληρώσεις:

- Στις 09:30 για το τμήμα Β’ Ηλεκτρολόγων.

Αφορά μόνο τους μαθητές από άλλα Σχολεία.

- Στις 10:00 για το τμήμα Β’ Υγείας Πρόνοιας.

Αφορά μόνο τους μαθητές του Σχολείου.

Οι υπόλοιποι εκτός δεν έγιναν ήδη δεκτοί.

- Στις 11:00 για το τμήμα Β’ Μηχανολόγων.

Αφορά μόνο τους μαθητές του Σχολείου.

Οι υπόλοιποι εκτός δεν έγιναν ήδη δεκτοί.

- Στις 12:00 για τα τμήματα της Α’ Λυκείου.

Αφορά όλους τους μαθητές που αιτήθηκαν.

Όσοι από τους μαθητές που συμμετέχουν στην κλήρωση έχουν αδέρφια που φοιτούν στο 1ο ΕΠΑΛ Νεάπολης παρακαλούμε να αποστείλουν email στο σχολείο μέχρι την Πέμπτη 20/07/23 διότι εξαιρούνται της κλήρωσης και γράφονται κατά προτεραιότητα.

Επίσης όταν στα δίδυμα αδέρφια κληρωθεί ο ένας εγγράφονται και οι δύο.

Μετά το πέρας των κληρώσεων στην ιστοσελίδα του σχολείου την επόμενη ημέρα οι κληρωθέντες δεν θα αναρτηθούν ονομαστικά, αλλά με τους αριθμούς των ηλεκτρονικών τους αιτήσεων όπως αναγράφονται στο e-eggrafes.

Στα τμήματα που δεν θα γίνουν κληρώσεις θα δεχθούμε όλους τους μαθητές (δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας ) οι επιβεβαιώσεις μπορούν να γίνουν τις ημέρες εφημερίας, αλλά καλύτερα την πρώτη εβδομάδα του Σεπτεμβρίου (1/9 - 8/9/23).

Όσοι δεν κληρωθούν θα ξανακάνουν αίτηση στη Β' φάση εγγράφων για άλλο σχολείο ή στα τμήματα της Β' και Γ' τάξης όπου θα υπάρχουν θέσεις και δεν θα έχουν καλυφθεί από την 1η φάση των εγγραφών.