Λόγω υπεράριθμου αριθμού αιτήσεων εγγραφών την Τετάρτη 13/07/2022 ημέρα εφημερίας του Σχολείου θα πραγματοποιηθούν οι εξής κληρώσεις:

- Ώρα 10:00 για το τμήμα Β’ τάξης του τομέα Υγείας Πρόνοιας Ευεξίας. Αφορά μόνο τους μαθητές του Σχολείου που αιτήθηκαν.

- Ώρα 11:30 για τα τμήματα της Α’ τάξης. Αφορά όλους τους μαθητές που αιτήθηκαν.

Η κλήρωση θα διεξαχθεί δημόσια σε εξωτερικό χώρο με τήρηση όλων των πρωτοκόλλων ασφαλείας, λόγω της πανδημίας με προτροπή για χρήση μάσκας.

Όσοι αιτούντες μαθητές έχουν ενεργούς αδερφούς μαθητές στο Σχολείο εγγράφονται κατά προτεραιότητα και εξαιρούνται της κλήρωσης.

Στα τμήματα που υπάρχουν μικρές διαφορές επιπλέον αιτήσεων εγγραφών γίνεται προσπάθεια αύξησης δυναμικότητας αυτών των τμημάτων.