Αποστολή των ελέγχων επίδοσης του Α’ τετράμηνου.

Την Παρασκευή 05/02/2021 το απόγευμα θα γίνει η αποστολή των ελέγχων επίδοσης του Α’ τετράμηνου στα email  των κηδεμόνων που έχουν επίσημα δηλωθεί στο Σχολείο.

Σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων στο έγγραφο με Αρ. Πρωτ. : 8290/ΓΔ4/ 25-01-2021 που αναφέρει ότι:

«Η καταχώριση των απουσιών γίνεται σύμφωνα με τις ισχύουσες διατάξεις και ο χαρακτηρισμός της φοίτησης των μαθητών/τριών θα εξετασθεί κατά το τέλος του Β΄ Τετράμηνου».

Όλοι οι μαθητές συνεχίζουν κανονικά την φοίτησή τους και ο χαρακτηρισμός της φοίτησής τους με βάση τις απουσίες θα καθοριστεί στο τέλος του Β’ τετράμηνου προφανώς με κάποια ευνοϊκή διάταξη.

Έπειτα από την παραπάνω οδηγία στους ελέγχους θα υπάρχουν οι συνολικές απουσίες των μαθητών μαζί με αυτές που χρεώθηκαν στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση.

Αν για οποιοδήποτε λόγο έχει αλλάξει το δηλωμένο email του κηδεμόνα, τότε η δήλωση του νέου email στο Σχολείο γίνεται με προσκόμιση ενυπόγραφης Υπεύθυνης Δήλωσης ή αποστολής αυτής στο mail του Σχολείου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., με τα στοιχεία του κηδεμόνα το επώνυμο, το όνομα, το τμήμα του μαθητή και με καθαρά γράμματα το νέο email.

H Υπεύθυνη Δήλωση