Ανακοίνωση Μαθητείας    (14-09-2020)

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων προετοιμάζει την έναρξη της Ε’ φάσης Μαθητείας των ΕΠΑ.Λ..

Δεν γνωρίζουμε ακόμη την ακριβή ημερομηνία έναρξης της υποβολής δηλώσεων συμμετοχής στο πρόγραμμα της Μαθητείας. Θα υπάρξει νέα σχετική ανακοίνωση στην ιστοσελίδα του Σχολείου μας.

Επισυνάπτουμε Ενημερωτικό Σημείωμα για τους Εργοδότες περιόδου 2020 – 2021 καθώς και για όσους βρίσκουν δικό τους εργοδότη, Βεβαίωση Δεσμευμένης Θέσης Ε’ Φάσης.

Σε αναμονή του χρονοδιαγράμματος έναρξης της διαδικασίας εγγραφών, το 1ο ΕΠΑ.Λ. Νεάπολης καλεί τους ενδιαφερόμενους  υποψήφιους μαθητευόμενους να υποβάλλουν την  πρόθεση συμμετοχής τους στη Ε’ φάση της Μαθητείας συμπληρώνοντας και αποστέλλοντας την παρακάτω φόρμα: