Νέες καταστάσεις των τμημάτων Β’ τάξης

Επέστρεψαν στο Σχολικό Περιβάλλον οι μαθητές της Γ΄ Λυκείου χωρισμένοι σε δύο ομάδες και διαφορετικές ημέρες. Στους μαθητές έγινε αναλυτική παρουσίαση από τον Διευθυντή, την Γιατρό, την Ψυχολόγο καθώς και από Καθηγητές του Σχολείου, γύρω από τα μέτρα ασφαλείας, προστασίας και πληροφορίες γύρω από τον κορονοιό, που μας απασχολεί έντονα το τελευταίο διάστημα.

Την επόμενη εβδομάδα από 18/5/2020 αναμένουμε να επιστρέψουν στο Σχολείο και οι μαθητές της Α’ και Β’ Λυκείου.

Οι μαθητές της Β’ Λυκείου θα χωριστούν σε δύο ομάδες και θα έρχονται σε διαφορετικές ημέρες.

Συγκεκριμένα, την Δευτέρα 18/05Τετάρτη 20/05 και Παρασκευή 22/05 προσέρχονται στο Σχολείο οι μαθητές της Β ομάδας των τμημάτων Β1Β, Β2Β, Β3Β, Β4Β, Β5Β και Β6Β.

Την Τρίτη 19/05 και Πέμπτη 21/05 οι μαθητές της Α ομάδας των τμημάτων Β1Α, Β2Α, Β3Α, Β4Α, Β5Α και Β6Α.

Την επόμενη εβδομάδα αντίστροφα και ούτω καθ’ εξής.

Για τη Δευτέρα 18/05, και Τρίτη 19/05 η έναρξη των μαθημάτων για τους μαθητές  της Β’ Λυκείου μόνο θα γίνει στις 10:00 π.μ..

Όλες τις υπόλοιπες ημέρες  η έναρξη των μαθημάτων για τους μαθητές της Β’ Λυκείου  θα γίνεται στις 8:30 π.μ..

Στον χώρο του Σχολείου επιτρέπεται να είναι οι μαθητές μόνο την ημέρα που έχουν μάθημα.

Επίσης δημοσιεύουμε ξανά την Υπεύθυνη Δήλωση για τους μαθητές/τριες που ανήκουν σε ευπαθή ομάδα ή υπάρχει στο οικογενειακό τους περιβάλλον άτομο που ανήκει σε ευπαθή ομάδα και θέλουν να την υποβάλλουν.

Καταστάσεις Β’ τάξης

Υπεύθυνη Δήλωση