Επαναλειτουργία από 11/5/2020 του

1ου ΕΠΑΛ Νεάπολης

Το Σχολείο μας θα ξεκινήσει και πάλι τα μαθήματα αρχικά για τους μαθητές της Γ’ Λυκείου από την Δευτέρα 11/5/2020 στις 8:15 το πρωί.

Τα τμήματα ειδικοτήτων και γενικής παιδείας θα χωριστούν σε δύο μέρη σε Α και Β (πχ. ΓΟΧα και ΓΟΧβ).

Την πρώτη εβδομάδα,  Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή θα κάνουν μάθημα τα τμήματα Α, Τρίτη και Πέμπτη τα τμήματα Β και την επόμενη εβδομάδα αντίστροφα και ούτω καθ’ εξής.

Την Τετάρτη 6/5/2020 το απόγευμα θα ανακοινωθούν στην ιστοσελίδα του Σχολείου οι καταστάσεις (με Αριθμό Μητρώου όχι ονοματεπώνυμο) των νέων τμημάτων Α & Β ώστε οι μαθητές να προσέρχονται μόνο την ημέρα που έχουν μάθημα.

Σε περίπτωση που κάποιος μαθητής/τρια  ανήκει σε ευπαθή ομάδα ή υπάρχει στο οικογενειακό του περιβάλλον άτομο που ανήκει σε ευπαθή ομάδα, για την διευκόλυνσή σας οι αντίστοιχοι κηδεμόνες μπορούν να κατεβάσουν το αρχείο με την υπεύθυνη δήλωση, να το συμπληρώσουν, να το θεωρήσουν σε ΚΕΠ για το γνήσιο της υπογραφής και να το αποστείλουν ηλεκτρονικά στο e-mail του Σχολείου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  ή στο  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  σκαναρισμένο είτε με φωτογραφία.

Εναλλακτικά μπορείτε να εκδώσετε ηλεκτρονικά Υπεύθυνη Δήλωση μέσω του  https://www.gov.gr/ipiresies/polites-kai-kathemerinoteta/upeuthune-delose-kai-exousiodotese/ekdose-upeuthunes-deloses συμπληρώνοντας το κείμενο και να την αποστείλετε στο mail του σχολείου.

Οι απουσίες αυτές, έπειτα από την κατάθεση της Υπεύθυνης Δήλωσης δεν θα προσμετρούνται  στις συνολικές.

Λαμβάνουμε ήδη όλα τα μέτρα για την μεγαλύτερη δυνατή ασφάλεια των μαθητών και του εκπαιδευτικού προσωπικού, ώστε οι δύσκολες στιγμές που βιώνουμε να είναι σύντομα παρελθόν  και να επανέλθουμε στους κανονικούς ρυθμούς ζωής.

Οποιεσδήποτε διεκπεραιώσεις εγγράφων, βεβαιώσεων κλπ με το Σχολείο θα γίνονται μόνο ηλεκτρονικά μέσω του e-mail του Σχολείου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ή στο  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. .

Η Υπεύθυνη Δήλωση