ΑΠΟΦΑΣΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟ ΕΤΟΣ - ΤΑΞΗ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ  ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2019-2020 ΣΤΗΝ Π.Δ.Ε. ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

Το κείμενο της  Απόφασης της ΠΔΕ

Ο Περιφερειακός Διευθυντής Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας Αποφασίζει τη λειτουργία των τμημάτων ειδικότητας «Μεταλυκειακού έτους - Τάξης μαθητείας» στα ΕΠΑ.Λ. του Πίνακα 1 της περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας καθώς α) υπηρετούν στις σχολικές αυτές μονάδες εκπαιδευτικοί ειδικοτήτων που διδάσκουν τα εργαστηριακά μαθήματα της ειδικότητας σε Α' ανάθεση, β) υπάρχει η απαιτούμενη εργαστηριακή υποδομή, γ) έχουν εξασφαλιστεί θέσεις μαθητείας και δ) έχει υποβληθεί ο απαιτούμενος αριθμός αιτήσεων εγγραφής στο «Μεταλυκειακό έτος-Τάξη μαθητείας» με βάση την κατηγορία μοριοδότησης των ΕΠΑ.Λ.

Τα τμήματα του «Μεταλυκειακού έτους - Τάξης μαθητείας» περιόδου 2019-2020 του
 1ου ΕΠΑ.Λ. Νεάπολης ξεκινούν άμεσα το εργαστηριακό μάθημα ειδικότητας ως εξής:

Το τμήμα «Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ» την Πέμπτη 14/11/2019 και ώρα 08:15 π. μ.

Το τμήμα «Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων»  την Παρασκευή 15/11/2019 και ώρα 08:15 π. μ.

.Παρακαλούνται οι αντίστοιχοι μαθητευόμενοι να προσέλθουν στο 1ο ΕΠΑ.Λ. Νεάπολης για την έναρξη των μαθημάτων.